60'lık One Touch Kuluçka Makinesi

İlan No : #00150652
Kategori: Kuluçka Makinesi
Marka: Beren Kuluçka
Model Tipi: HKM-60
Ürün Tipi: Satılık
Ürün Durumu: Sıfır
Menşei: Türkiye
Teslim Durumu: Stokta Var
Konum: Sugözü Mah. / Alanya / Antalya
Kısa Detay: 1 Yıl Garantili
Satış Detayı: Kredi Kartına Taksit, Havale / EFT, Kredi Kartı, Kapıda Ödeme
1.700
KDV DAHİL Min. Sipariş 1 Adet,

60'lık One Touch Kuluçka Makinesi

60 Yumurta Kapasiteli Kuluçka Makinesi

60 tavuk yumurtası için kapasitesi bulunan Beren Kuluçka 60 Yumurta Kapasiteli Kuluçka Makinesi bütün kuluçkaya yatan kanatlı hayvanların yumurtaları için kullanılması mümkün olan bir makinedir. Bu makinenin dijital ekranında 4 adet göstergesi mevcuttur. Söz konusu göstergelerin kullanıcılara sundukları bilgiler ve avantajlar ise şu şekildedir.

  1. İlk göstergede, ısı ile ilgili bilgilere ulaşmak mümkündür. Yumurtaların kuluçkada kaldıkları süre boyunca kendileri için ideal olan ısı seviyesine sahip olmaları oldukça önemlidir. Bu sebeple bu göstergenin önemi de oldukça büyüktür. Söz konusu sıcaklığın sayısal karşılığının ise 37,8 civarı olduğunu söylemek mümkündür. Tabii ki bu, yumurtaların ilk döllenme aşamaları için gerekli olan sıcaklıktır. İlerleyen aşamalarda, yani yumurtanın çevrilmesine artık ihtiyaç olmayan aşamalarda sıcaklığın da değişeceğini söylemek mümkündür.
  2. İkinci gösterge, nem oranını göstere göstergedir. Herkes tarafından bilindiği üzere, yumurtanın döllenebilmesi için mevcut ortamın sahip olması gereken ideal bir nem oranı mevcuttur. Bu nem oranı ise % 45 ila % 55 civarındadır. Bu nem oranının altının ya da üstünün yumurta üzerinde olumsuz etkiler yaratacağını söylemek mümkündür. Bu sebeple 60 Yumurta Kapasiteli Kuluçka Makinesi üzerinde nem göstergesi bulunmasının önemi, sanıldığından daha büyüktür. Ancak, cihazın mevcut nem ayarını kendisinin yapabilmesi için günde 2 kere olmak şartı ile cihaza belirli miktarlarda su eklenmelidir.
  3. Bir diğer gösterge olan 3. Gösterge, yumurtaların çevrilme süresinin gösterildiği göstergedir. Yumurtaların mevcut ısı ve nemden mümkün olan en yüksek verimi alabilmeleri için belirli aralıklar ile çevrilmeleri gereklidir. 60 Yumurta Kapasiteli Kuluçka Makinesi yumurta çevrilme süresinin ise ortalama 90 dakika olduğu bilinmektedir.
  4. Yumurtaları kuluçkaya yatıran kişilerin çok problem yaşadıkları konu, süre konusudur. Çünkü yumurtaların kuluçkada beklemeleri gereken bir süre vardır. Bu sürenin yanlış takip edilmesi sonucunda ise bazı sorunlar ile karşı karşıya kalınması mümkündür. Söz konusu sorunların giderilmesi ve yumurtanın mümkün olan en sağlıklı şekilde kuluçkaya yatırılabilmesi için ise, dördüncü göstergede kuluçka süresinin yer aldığını söylemek mümkündür. Yani 60 Yumurta Kapasiteli Kuluçka Makinesi 4. Göstergesi sayesinde, kişilerin kuluçka dönemi için takvim tutmaları tarihe karışmıştır.

Dört adet göstergesi bulunan 60 Yumurta Kapasiteli Kuluçka Makinesi, ayrıca 5 adet hazır programa da sahiptir. Kişilerin cihaza yerleştirecekleri yumurtanın cinsine bağlı olarak kaz, ördek, tavuk, kuş ve kuş türleri seçimlerinden herhangi birini yapmaları mümkündür. Kuş türleri için seçenekler ise keklik, sülün vb. şeklindedir.

60'lık One Touch Kuluçka Makinesi Yorumları

Bu ürüne yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır.İlk yorum yapan sen ol!